BİLGİN ADALI

KİTAPLARIM

 

ÇOCUK VE GENÇLİK KİTAPLARIM

 

Atlantis’in Çocukları – Beyaz Balina

Atlantis’in Çocukları, gittikçe kirlenen dünyamızı kurtarmaya çalışan bir grup çocuğun heyecanlı maceralarını anlatıyor. Bunu yaparken yalnız değiller elbette. Binlerce yıldır kayıp sanılan Atlantis’in bilge yöneticileri de onlara yardım ediyor.  Çevre sorunlarına duyarlı bir çocuk olan Tekin, onu kirli atıklarda boğulmaktan kurtaran saydam bir balonla Atlantis’e gelir. Atlantis’in üstün teknolojisiyle eğitilen Tekin ve arkadaşları, aman vermez bir çevre takımına dönüşürler: Çevre Koruma Takımı. Takımın tek amacı, temiz bir dünya için kötülerle savaşmaktır.

                            

Kariye Hazinesi –  Can Çocuk

Can ve arkadaşları, İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedildiği günlerden kalma bir hazinenin peşine düşerler. Tarihin tozlu sayfalarında buldukları karmaşık bilgileri bir araya getirerek, gece-gündüz demeden tasarılarına yoğunlaşırlar. Ama bu eğlenceli araştırma, tehlikeli bir oyuna dönüşecek ve heyecan dolu bir serüvene sürükleyecektir onları.

 

   Zaman Bisikleti        

Zaman Bisikleti 1-2 / Can Çocuk 

Yağmur ve Damla’nın icat ettikleri zaman bisikleti ile günümüzden 100.000 yıl öncesine yaptıkları heyecanlı yolculukların öyküleri.  Karain Mağarasında yaşayan Çuka ile Anin’i siz de çok sevecek, yaptıkları buluşları ilgiyle okuyacaksınız.       

                             

                       

Çatalhöyük Öyküleri 1-2-3 / Can Çocuk

Yeryüzünün en eski toplu yerleşim merkezi Çatalhöyük. Ningur, kız kardeşi Ninlil ve arkadaşları Sungur’un heyecan dolu serüvenler ve yaptıkları buluşlar anlatılıyor Çatalhöyük Öyküleri’nde…

 

Kaledibi Sokağı – Anfora Yayınevi

Her yaştan gencin çok severek okuduğu bir otobiyografik roman. 1949-1950 yıllarının Antalya’sında, “büyümeye çalışan” bir çocuğun romanı. Evlerinde elektriğin, musluğu çevirince akan suyun, televizyonun, elektronik oyuncakların, hele hele bilgisayarın bulunmadığı bir dünyada çocuklar ne yapardı? Nasıl şeylerden oluşurdu onların dünyası?

 

Havşan Öyküleri – Anfora ayınevi

Konuşan ve köpek gibi havlayan bir tavşan bizim havşan Zıpzıp. Yağmur ve Damla, bir gün pikniğe gittiklerinde buluyorlar onu. Alıp eve götürüyorlar. Ondan sonra başlıyor curcuna. Birinci sınıf öğrencilerinin bile kolaylıkla, çok severek okudukları bir kitap Havşan Öyküleri…

 

Mavi Gezegenin İlk İnsanları – Büyülü Fener (Alfa Grubu)

İki buçuk milyon yıl önce yaşayan ilk insanların kitabı… Dünya iki buçuk milyon yıl önce nasıl bir yerdi? İnsanlar o çcağda neler yapar, nasıl yaşarlardı? Neler yiyip içer, karşılaştıkları sorunları nasıl çözümlerlerdi? İnsanlık tarihi içinde keyiflhi bir yolculuk…

 

 

Dünya Artık Daha Güzel – Büyülü Fener

Dünya Artık Daha Güzel, gizemli bir ortamda geçen ilginç bir öykü. Cansu ve Akcan, dünya üzerinde yaşayan son tekboynuzlar. Yeryüzünde hiçbir canlı onlar kadar güzel, onlar kadar albenili değil. Bu iki tekboynuz, çok uzun bir süredir tek başlarına yaşıyorlar. Bir araya gelebilmeleri için Cansu’nun uzun bir yolculuk yaparak gizli ormana gitmesi gerekiyor. Bu yolculukta ona, iki küçük kız, Ayça ile Elif yardımcı olacak. İki kardeş bu ilginç yolculukta, çaylak Çayla, leylek Leyle, ayı Ayıko, baykuş Bayku, kurtların sürübaşı Bozku, aslan Orra, sincap Çirp, karga Kara gibi birbirinden ilginç hayvanlarla tanışacak ve dost olacaklar.

 

Gılgamış Destanı –  Doğan Kardeş Yayınları (YKY)

Gelmiş geçmiş en büyük kahramanlardan biri Gılgamış… İyi bir hükümdar, güçlü bir savaşçı ve en önemlisi bilge bir kişi… Ölüme karşı çıkmak için büyük çabalar harcamış, bilginin peşinden koşmuş, onurlu bir yaşam sürmüş ve gelecek kuşaklara bıraktığı mirasla ölümsüzleşen, tanrıların kölesi olmayı reddeden ilk kahraman…  Günümüzden yaklaşık 6.000 yıl önce, ölümsüzlük, bilgelik, kardeşlik ve kahramanlık üstüne  yazılmış, bilinen en eski yazınsal metin Gılgamış Destanı.

 

Çanakkale Destanı – Büyülü Fener   
       
Çanakkale Savaşı üstüne yazılan metinler ya tarihçilerin gerçekleri günışığa çıkarmayı amaçlayan kuru ve ayrıntılı çalışmaları ya da kahramanlıkları öven çok hamasi metinler olagelmiştir. Çanakkale Destanı, bu savaşı ilk kez ‘insana özgü’ boyutlarıyla ele alıyor. Ne dost ne de düşman olmaları olanaksız genç insanların, savaş içinde düşmanlığa da dostluğa da aynı anda dönüşen ilginç serüvenlerini şiir diliyle anlatıyor. Savaşın başlangıcından sonuna kadar, Gelibolu Yarımadası’ndaki adsız kahramanların, karşıt siperlerde de olsa paylaştığı duyguları, yaşadığı acıları, savaşmak zorunda kaldığı gizli düşmanları dile getiriyor. Savaşa, insana ve tarihe çok farklı bir gözle bakıyor.
    

Oğuz Kağan Destanı

 

  
                                  Troya Savaşı ve İlyada Destanı                 Odysseia Destanı
Oğuz Kağan, İlyada ve Odysseia,  Türkçe’de ilk kez gençler ve çocuklar için şiir diliyle yazıldı. Oğuz Kağan, Türklerin en eski tarihinin bir özeti gibidir. İlyada, Troya’da yaşanan büyük aşkın ve
savaşın öyküsünü anlatır. Odysseia’da ise, Troya savaşıondan sonra Kral Odysseus’un
ülkesine dönerken yaşadığı serüvenler anlatılır.

 

*

           
Reklamlar

28 Yanıt to "KİTAPLARIM"

Sevgili Bilgin ,

Bilmiyordum bu meziyetlerini. Turkiyeye bir kez daha gelirsem
kitaplarinda almak isterim. Torunum Derin Taser (6 yasinda)
Turkce ogrenirken yararlanir.

Seni kutlarim. Oya icin yazdiklarin da cok yurekliydi. Iyi bir
insansin can kardesim.

Sevgiler

Turk tarihi ile ilgili kitaplarini ilk firsatta
edinmiye calisacagim

Umarim genis bir kitleye ulasabilmistir yazdiklarin

Sevgiler

kitaplarınızı ilgi ve beğeniyle okuyorum başarılarınızın devamını diliyorum

Arkadaşlar ben daha 10 yaşındayım Bilgin ADALI bizim okulumza geldi ve kitap dağıttı alan çok oldu…

Başarılarınızın devamını dilerim.

kitaplarınızın çok güzel olduğunu düşünüyorum ve kitaplarınızı okuyorum. bende başarılarınızın devamını dilerim.

sene başından beri Zaman Bisikleti 1-2, Dünyamızın İlk Şafağı, Ateşin Çocukları adlı kitaplarınızı öğrencilerime aldım. zevkle okudular. Şimdi Bolluk ve Savaş adlı kitabınızı okuyacağız. herkese de tavsiye ederim. öğrencilerim ve ben teşekkür ederiz.

bilgin amca bence sizin yazdığınız her kitap başkasının yazdığı her kitaptan önemli

Heyecanlı ve ilgi çekici kitaplarınız için teşekkür ederiz. Bizi okulumuzda ziyaret ettiğinizde, öğrencilerimizin ne kadar çok heyecanlandıklarını anlatamam.

Merhaba Bilgin Amca 🙂 Sizinle BERGAMA KERMESİNDE TANIŞTIK HATIRLADINIZMI İMZALI KİTABINIZI ÇOK BEĞENDİM 2. KERE OKUYORUM SİZİ ÇOK SEVİYORUM 🙂
İMZA:
Kitap kurdu arkadaşınız:
Simay İLMEZ

merhabalar, benim 10 yaşında okumayı hiç sevmeyen bir oğlum var. bu güne kadar birkaç şiir kitabı hariç (şiiri seviryor), hiçbir kitabı okumak istemedi ve zorunda olduğu için zarzor okudu (okutturduk!!). taaa ki sizin kitaplarınızı alana kadar. 15 gun once 5 kitabınızı aldım, oğlum şuandan 5. kitabınızı okuyor. hemen yenilerini alacağım. sayın adalı, size cok ama cok tesekkur ederim. emeğinize sağlık.

Bu tür haberler inanın sizler kadar beni de mutlu ediyor. Oğlunuza kocamaaaan selam söyleyin benden.

Sevgiyle,

ba

Ben Dilanaz Güler.8 yaşındayım 2.sınıftayım.sizin kitaplarınızı çok seviyorum bende yarısı var.
Mesela genlerin şifrtesi,çanakkale destanı,kariye hazinesi,uzaylılar geliyor vb.şimdiki kitabım kariye hazinesi.sizi okulumuzda görmekten mutlu oluruz.(ankara maya koleji)

Sevgili Dilanaz, ilgine teşekkür ederim. Kitaplarımı severek okuman beni çok mutlu etti.
Ben şu anda Alanya’da yaşıyorum. Gelip okulunuzu ziyaret etmek, sizlerle tanışmak isterim ama bu biraz zor sanırım. Sınıf öğretmeninize sorarsan o sana anlatablir.

Okumaya devam Dilanaz. Sevgiler,
Bilgin Amca

Merhaba bilgin adalı amca size çok teşşekür ediyorum ve ben 4. sınıf öğrencisiyim genellikle öğretmenimiz hep sizin kitaplarınızdan okutturuyor.Sizee çok teşşekür ediyorum yeniden ve sizi çok seviyorum bu emeğinizden dolayı 🙂 Şu anki kitabım ZAMAN BİSİKLETİ çokk eğlenceli ve macerelı bakalım öbür sene ne olcak 🙂 Yeniden teşekkür eder geçmiş bayramınızı kutlarım 🙂
KEÇİÖĞREN/ANKARA

Sevgili Berfin,
Kitaplarımı sevmen beni çok mutlu etti. Değerli öğretmenine ve arkadaşlarına sevgilerimi ilet lütfen…

Sevgiler,

Bilgin Adalı

Rica ederim kitağlarınızdan dolayı benim kuzenimm kitap sewmeyen bir cocuk ve ona sizin kitaplarınızdan birini aldım,vee o kitappp hiç elinden düşmüorr..Hep ona böyle kitap alacağımmmmmmm
GERÇEKTENNNN ÇOKK TEŞEKKÜRLER
EMEĞİNİZDEN DOLAYI VE ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİNİ VERDİĞİNİZZ İÇİNNNNNN SEVGİLERLEE BERFİN (L) TEŞEKKÜRLER BİLGİN ADALII !!!

Bilgin Amca ben İrem. Ben ve arkadaşlarım sizin hemen hemen bütün eserlerinizi okuduk.Birde Zaman Bisikleti ve serisi Uzaylılar geliyor ve diğer kitaplarınız çokkkk güzel :). Size bu eserlerinizden dolayı çok teşekkür ederizz. :)))))))))))))))))))))))))))

Gerçekten, yazdığnığnız kitapları zevk ile okuyorum,normalde ben hayal olarak kurulan kurgulara inanmaz ve okumak istemezdim, taki öğretmeniz ”Zaman Bisikleti” adlı kitabı okuyun diğinceye kadar. 🙂

Sevgili Bilgin öğretmenim..Adım Cem Demir..Bende senin gibi bir öğretmenim..Nükleer tehlike ile ilgili kitabını”UZAYLILAR GELİYOR” internette gezinirken tesadüfen gördüm..Şimdi 3.sınıf olarak kitabını büyük bir beğeni ile okuyoruz.Umarımileride bizimde savaş ve paranın olmadığı emeğin en yüce değer olduğu bir ŞİN-AT’a gezegenimiz olur..

Sayın Bilgin Adalı,
Ben Hacettepe üniversitesi sınıf öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Bilimsel araştırmalar dersimiz kapsamında sizin Renklerin Kardeşliği adlı serinizi inceliyorum. Fakat yeterli bilgiye ulaşamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz?

selam bilgin amca
ben tekirdağ dan tuna kitaplını zevkle okudum daha 3. sınıfta bütün kitaplarını bitirdim.şu an tekrar okuyorum.yeni kitaplar yazman dileğiyle

gerçekten de kitaplarınız çok güzel merakla okuyorum.ve sadece ben değil sınıf olarak(6-csınıfı) beğeni ile okumaya devam ediyoruz.Daha nice kitaplara!…..

bn dunyamızın ılk safağını okuyorum cok eglenceli

Ben de Bilgin Adalı imzalı GENLERİN ŞİFRESİ adlı bir kitabı var.Tuyap kitap fuarından aldım.Herkese öneririm.Çok heyecan verici.

Ben imzalı kitap koleksiyonu yapıyorum.En sevdiğim yazarların 2-3 tanesinden imza alamadım sadece.Bu çok sevdiğim yazarlardan biri de Bilgin ADALI ! Acaba İstanbul ‘daki Bilge Soyak İlköğretim Okuluna gelmeniz mümkün mü ?? LÜTFEN BUNU ÇOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKK İSTİYORUM !!!

KİTAPLARINIZI O KADAR ÇOK SEVİYORUM Kİ ŞU ARALAR BAŞKA YAZARLARIN KİTAPLARINI OKUYAMIYORUM !!!
BENDE BAĞIMLILIK YAPIYOR BİLGİN AMCA NE OLURRRR!!!
BEN 6.SINIFTAYIM İPEK ONGUN’UN VE SİZİN KİTAPLARINIZI BAYILA BAYILA OKUYORUM!!!
İSTANBUL DA NEREYE GELİRSENİZ GELİRİM !!!
LÜTFENNNNNN 😦 !!!

26 Nisan ‘da okulumuza geliyormuşsunuz. Günleri sayıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bitmez bir ‘yazma’ aşkı ve sevgilerimle…

Gününüz Aydın Olsun

Mayıs 2018
P S Ç P C C P
« Eyl    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blog İstatistikleri

  • 80,947 hits
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: